Connect with us

А-Ліга. 19-20 (2 етап)

Результати 4 серпня

4 серпня подарувало нам два дуже цікавих та яскравих матчі стадії плей-офф другого етапу Відкритого чемпіонату з баскетболу серед чоловічих команд А-Ліга’19-20. Не дивлячись на різний рівень баталій (½ фіналу і гра за 5-8 місця), обидва матчі велись люто до останньої хвилини, а переможець визначався останнім кидком в сторону кошика.

Перці з Чилі – Умілий Ткач

Дуже цікава пара суперників, яка зустрілась на стадії ½ фіналу. Нагадаємо, що Умілий Ткач кожного сезону входить в трійку найкращих команд та забирає додому трофеї. І хоча, станом на сьогодні хлопці досі не святкували чемпіонство, цього року команда ставить перед собою найвищі цілі.

В свою чергу, новачок Ліги – команда Перці з Чилі, яка була побудована на базі гравців команди «Шахтарі» с середини чемпіонату повністю вирівняла свій ростер та виглядала доволі амбіційно. До того-ж після «знищення» минулорічних чемпіонів (Хуліганів), команда на старті матчу перебувала в «зарядженому» стані.

Гра розпочалась під диктовку команди в чорному (Умілий Ткач), гравці якої домінували під кошиком суперника, та блокували будь-які проходи в свою триочкову зону. Добре на щитах справлялися бігмени О.Білоус та А.Вівдіч. Після вдалого старту суперників, Перці з Чилі після закінчення першої чверті програвали 12 очок, і, здавалось, що доля матчу вирішена, і дивитись більше не потрібно. Супротив чинив капітан команди Перців Є.Свириденко, який з завзяттям робив ризиковані проходи під кошик суперників.

Проте Перці зібрались і змогли вирівняти гру до закінчення першої половини. Друга чверть не можна охарактеризувати як продуктивну в плані набору необхідних очок обома командами, проте що стосується фолів – то тут команди себе не стримували. Непомітно для всіх, більшість лідерів Ткачів ще до обміну кошиками отримали по 3-4 персональні попередження, що призвело до переходу в більш обережну гру.

В другій половині чаші терезів вирівнялись та стали нахилятись в сторону перемоги команди Перці з Чилі. Вдала гра К.Мартинова та Є.Свириденко призвела до того, що станом на початок заключної чверті, Перці не тільки повернули 10 втрачених очок різниці, але і вийшли вперед.

З різницею в «-3» бали та відсутністю головної рушійної сили під кошиком – О.Білоуса, який перебрав персональних попереджень ще в третьому відрізку, команда Умілий Ткач перейшла в більш агресивний баскетбол. Описати нервовий стан обох команд, та те напруження, яке в той момент існувало на корті просто неможливо. Проте все вирішено було на останній секунді.

Команди вирівнюють рахунок, залишаються лічені секунди, йде атака Ткачів, яка завершується невдачею, і на останній хвилині… капітан команди Д.Колесник допускає фол на своєму візаві – капітана команди Перці з Чилі (Є.Свириденко). Звучить сигнал про закінчення основного часу. Рахунок рівний. Є.Свириденко виходить на лінію штрафних та влучає один кидок. Зазначене влучання робить Перців з Чилі – першими фіналістами цього сезону – 60:59

Найефективнішим в складі Умілий Ткач став Є.Ананко (РЕ18)

В складі Перці з Чилі найефективнішим став Є.Свириденко (РЕ17)

Кроти – Хулігани

Ще одна цікава пара вечора: минулорічні чемпіони проти команди, яка дуже здивувала фаворитів сезону своїм завзяттям та прогресом.

Саме такий настрій призвів до того, що з перших секунд Кроти вийшли вперед. Різниця в рахунку на користь Кротів досягала 8 очок. Дуже продуктивно провів цей відрізок номінальний бігмен Кротів І.Бойченко, який активізувався на щитах. Компанію йому склали С.Пузирей, який влучав як з сереньої дистанції. Так і з-за перимутру, а також Є.Ющенко, який вчасно помічав своїх колег та віддава гольові передачі.

Здавалось, що Хулігани просто не встигали за суперником. Мінімальна лавка (6 гравців) явно не йшла на користь минулорічним чемпіонам. Кроти брали кількістю, та робили часті заміни для підтримки темпу гри.

По закінченню половини, Хулігани наздогнали візаві та вирівняли гру. Напруження росло. В складі Хуліганів роль лідера взяв на себе плеймейкер команди М.Сичов, який раз за разом влучав із-за периметру. Під кошиком компанію йому склали О.Моісеєв та Д.Євдокименко.

До останньої хвилини гра нагадувала в’ялі гойдалки, в яких команди хоч і йшли з однаковим успіхом, проте лідер змінювався не часто. Як і в попередньому матчі все вирішилось на останніх секундах, коли О.Моісеєв влучив з-під кошику та вивів команду вперед. Зрівняти рахунок Кроти вже не встигли, а тому Хулігани стають першою командою-учасницею гри за 5-6 місце 62:64.

Найефективнішим в складі Кротів став І.Бойченко (РЕ28)

В складі Хуліганів кращим став М.Сичов (РЕ31)